Play-off: AEK – Panionios 0:1

Panionios GSS w 2. kolejce play-off Super League pokonał na wyjeździe AEK Ateny 1:0.

W 7. minucie Panionios wyszedł z kontrą, którą na gola zamienił ładnym technicznym strzałem w długi róg Samed Yeşil. W 17. minucie Giorgos Masouras uderzył zza pola karnego w krótki róg, ale Vasilis Barkas zdołał wybić piłkę na róg. W 38. minucie Rodrigo Galo przyjął piłkę w polu karnym i uderzył na bramkę z „fałsza”, ale lecącą w krótki róg futbolówkę sparował Andreas Gianniotis.

W 50. minucie uderzył z rzutu wolnego Lazaros Christodoulopoulos, ale trafił w środek bramki, gdzie na piłkę czekał już Gianniotis. W 52. minucie Rodrigo Galo wstrzelił piłkę z rzutu wolnego, a głową tuż obok słupka uderzył Ognjen Vranješ. W 79. minucie Galo oddał potężny strzał z trzydziestu metrów, a Gianniotis zdołał zablokować piłkę, choć była to bardzo niepewna interwencja. W 89. minucie André Simões wstrzelił piłkę z lewego skrzydła, a ta po rykoszecie od Kevina Tapoko przeszła nad bramkarzem i trafiła w słupek.

WYNIKI i TABELA PLAY-OFF SUPER LEAGUE


AEK ATENY – PANIONIOS GSS 0:1 (0:1)
0:1 Samed Yeşil 7′

ż.k. Ognjen Vranješ – Samed Yeşil, Valentinos Vlachos, Vangelis Oikonomou, Panagiotis Korbos

AEK
Vasilis Barkas, Rodrigo Galo, Ognjen Vranješ, Dmytro Czyhrynski, Dídac Vilà, André Simões, Jakob Johansson, Astrit Ajdarević (46′ Patitio Rodriguez), Ronald Vargas (46′ Lazaros Christodoulopoulos), Tomáš Pekhart (62′ Hugo Almeida), Sergio Araujo.

Panionios
Andreas Gianniotis, Valentinos Vlachos (57′ Jerome Guihoata), Spyros Risvanis, Vangelis Oikonomou, Christos Tasoulis, Panagiotis Korbos, Manolis Siopis, Giorgos Masouras, Masoud Shojaei, Ben Nabouhane (88′ Kevin Topoko), Samed Yeşil (76′ Lazaros Labrou).

Dodaj komentarz

P