Iraklis przegrał walkę o Super League!

PAE Iraklis 1908 ostatecznie został zdegradowany do greckiej drugiej ligi.

W poniedziałek odbyło się posiedzenie Sądu Arbitrażowego (w skład komisji weszli Dimitris Georgas, Theodoros Tzanakakis, Giorgos Dimakis, Manolis Troulis i Kostas Antipariotis), a rozpatrywane były wnioski trzech klubów – PAE Irakis 1908, Levadiakosu i Arisu Saloniki.

Pierwszy z salonickich klubów odwoływał się od decyzji drugiej instancji Komisji Licencyjnej, która nie przyznała mu licencji na nowy sezon. Zaś Levadiakos i Aris walczyły o to, która z drużyn powinna zając miejsce Iraklisu w Super League. Levadiakos utrzymywał, że w przypadku degradacji to jemu należy się to miejsce, a Aris za pośrednictwem swoich prawników starał się udowodnić, że przy takim zamieszaniu miejsce w ekstraklasie należy się trzeciej drużynie Stoiximan.gr Football League.

O wszystkim zadecydowało głosowanie, które okazało się szczęśliwe dla Levadiakosu, bowiem w konfrontacji z Iraklisem było 5-0, a w batalii z Arisem 4-1. Tym samym to drużyna z Beocji utrzymała swoje miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej Grecji.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4084 dni!