Zeca odchodzi z Panathinaikosu!

Zeca po sześciu latach gry w Panathinaikosie Ateny odchodzi do FC Kopenhaga.

Włodarze PAO kilkukrotnie dostali z Danii ofertę na wykupienie reprezentanta Grecji, ale dopiero ta ostatnia na kwotę ponad dwóch i pół miliona euro została zaakceptowana przez ateński klub i tym samym Zeca po sześciu latach opuszcza Panathinaikos i ligę grecką.

Zeca w barwach „Koniczynek” grał od 2011 roku i przez ten czas rozegrał 248 oficjalnych meczów i strzelił siedem bramek. W listopadzie 2013 roku po raz pierwszy założył opaskę kapitana PAO, a od kilku miesięcy gra w barwach narodowych Grecji.

Zeca w związku z odejściem wydał oficjalne oświadczenie

Byłem ogniwem Panathinaikosu przez ostatnie sześć lat i były to najlepsze lata mojej kariery. Z Panathinaikosem przeżyłem prawie wszystko. Chwile radości, chwile rozczarowań, sukcesy i porażki. Zrobiłem wszystko co w mojej mocy, a jednocześnie dostałem wiele od klubu. Kochałem Panathinaikos i właściwie stałam się jego fanem. Przez to stałem się też Grekiem i mam zaszczyt grać w reprezentacji narodowej.

Ale nadeszła chwila pożegnania. Wierzę, że moja runda w Panathinaikosie została zakończona i teraz jest odpowiedni moment na kolejny krok w mojej karierze. Kopenhaga proponuje mi nowe wielkie wyzwanie, którego chcę doświadczyć.

Chcę podziękować wszystkim członkom rodziny Panathinaikosu. Wyjeżdżam jako lider zespołu i chciałbym wysłać wiadomość do ludzi wspierających klub: wspierajcie wysiłek drużyny w tym nowym sezonie.

Może pewnego dnia wrócę do Panathinaikosu. Nawet jeśli tu mnie nie ma, zawsze będę blisko drużyny i jej wszechobecnych kibiców.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4077 dni!