Początek Football League w zawieszeniu!

Początek rozgrywek Stoiximan.gr Football League zaplanowany na 22 października może zostać przesunięty.

Powodem tego zamieszania jest rezygnacja Dimitrisa Mazarakisa i Giorgosa Zoisa, którzy przewodniczyli Komisji Sportu Zawodowego (EEA), a ta zajmowała się weryfikacją certyfikatów drużyn zaplecza Super League. Nieoczekiwanej i to podwójnej rezygnacji (ponoć powodem było niskie uposażenie) nie przewiduje statut i to jest problemem, bo nie wiadomo kto na dziesięć dni przed planowanym początkiem rozgrywek ma zająć się teraz weryfikacją dokumentów, których jest do sprawdzenia jeszcze ponad połowa. Każde spotkanie musi być wcześniej zaplanowane, co w tym przypadku jest bardzo ograniczone czasowo i choć włodarze drugiej ligi są gotowi nie mogą nic zrobić jak tylko przesunąć początek ligi.

Oczywiście pod naciskiem wielu stron EEA zaplanował posiedzenie, ale dopiero na 19 października, a to jest deadline i bardzo mało prawdopodobne, że spotkanie przyniesie oczekiwany skutek. Kluby Stoiximan.gr Football League czują duże zaniepokojenie, bo to już połowa października, a ciągle wychodzą nowe problemy, które nie są zależne od nich. Administracja OFI Kreta jako pierwsza wystosowała nawet list, w którym wzywa Ministerstwo Sportu do jak najszybszej reakcji i zachęciła inne kluby do podobnych działań. Wszyscy liczą na szybkie uporządkowanie tego bałaganu.

Nie jest to pierwsza taka sytuacja, bowiem w sezonie 2015/2016 certyfikatu nie uzyskały Panseraikos Serres i Panachaiki GE 2005. To jednak nie wpłynęło na rozpoczęcie ligi. Po prostu mecze obu klubów były przełożone na inny termin. Teraz przepisy nie pozwalają na taki zabieg.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4008 dni!