Panionios – Olympiakos 3:4

W ostatnim sobotnim meczu 7. kolejki Super League Souroti Olympiakos Pireus wygrał na wyjeździe z Panionios GSS 4:3.

Już w 3. minucie Panionios uszczęśliwił swoich kibiców. Fatalny w skutkach błąd popełnił Diogo Figueiras, który stojąc daleko od pola karnego zagrał piłkę głową do Silivo Proto, ale zrobił to za lekko, co wykorzystał Srđan Spiridonović, który przejął piłkę i uprzedził interwencję golkipera. W 19. minucie Olympiakos wyrównał. Piłkę z rzutu wolnego wstrzelił w pole karne Kostas Fortounis, a ładnym uderzeniem głową do siatki trafił Pape Abou Cissé. W 20. minucie Felipe Pardo wyszedł do piłki zagranej z prawej strony przez Sebę i głową uderzył pod poprzeczkę, ale Matic Kotnik zdołał skierować ją na poprzeczkę. W 37. minucie mistrz objął prowadzenie. Vadis Odjidja-Ofoe zagrał doskonałą piłkę do Karima Ansarifarda, a ten wpadł w pole karne i z wielką pewnością siebie uderzył obok interweniującego Kotnika. Tuż przed końcem pierwszej połowy Ansarifard po raz drugi ukarał swoją byłą drużynę golem. Z dystansu uderzył na bramkę Pardo, a Kotnik odbił piłkę przed siebie, do której dopadł Irańczyk i dopełnił formalności.

W drugiej połowie emocje pojawiły się dopiero w końcówce. W 82. minucie Samed Yeşil wywalczył rzut karny, a „jedenastkę” skutecznie egzekwował Masoud Shojaei. Chwilę po wznowieniu meczu piłkę za plecy obrony zagrał Ehsan Hajisafi, a golkipera Olympiakosu pokonał Fiorin Durmishaj. Niestety radość gospodarzy trwałą krótko, bo w 86. minucie Vangelis Oikonomou sprokurował rzut karny, a okazji na zwycięskiego gola nie zmarnował Fortounis.


PANIONIOS GSS – OLYMPIAKOS PIREUS 3:4 (1:3)
1:0 Srđan Spiridonović 3′
1:1 Pape Abou Cissé 19′
1:2 Karim Ansarifard 37′
1:3 Karim Ansarifard 45′
2:3 Masoud Shojaei 83′(k)
3:3 Fiorin Durmishaj 84′
3:4 Kostas Fortounis 87′(k)

ż.k. Masoud Shojaei, Samed Yeşil, Vangelis Oikonomou – Vadis Odjidja-Ofoe, Alaixys Romao, Panagiotis Tachtsidis

Panionios
Matic Kotnik, Valentinos Vlachos (71′ Thanasis Papageorgiou), Ehsan Hajisafi, Vangelis Oikonomou, Yaya Banana, Panagiotis Korbos (81′ Fiorin Durmishaj), Manolis Siopis, Masoud Shojaei, Srđan Spiridonović, Giorgos Masouras (60′ Lazaros Labrou), Samed Yeşil.

Olympiakos
Silvio Proto, Pape Abou Cissé, Diogo Figueiras, Dimitris Nikolaou, Leonardo Koutris, Alaixys Romao, Vadis Odjidja-Ofoe (64′ Panagiotis Tachtsidis), Kostas Fortounis (88′ Alberto Botia), Felipe Pardo, Karim Ansarifard (75′ Uroš Đurđević), Sebá.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4074 dni!