eMŚ: Przed meczem Grecja – Chorwacja

W niedzielę reprezentacja Grecji podejmie Chorwację w meczu rewanżowym play-off eliminacji do Mistrzostw Świata 2018.

Niestety po tym fatalnym meczu w Zagrzebiu szanse na awans spadły do niemal zera. Jednak na pewno nadzieja tli się jeszcze w sercach kibiców i zapewne samych piłkarzy, którzy nie muszą już kalkulować niczego tylko powinni zagrać na maksimum swoich możliwości, by kibice mogli oklaskiwać ich za serce włożone w ten rewanżowy pojedynek.

Po tej klęsce przygotowania mentalnego przed rewanżem podjęli się dwaj liderzy i najbardziej doświadczeni w kadrze Sokratis Papastathopoulos (najlepszy z Greków w pierwszym meczu) i Vasilis Torosidis. „Papa” przekazał mniej doświadczonym kolegom kilka istotnych prawd przed tą konfrontacją. Pierwszą było to, że najważniejsze jest, by drużyna teraz była skonsolidowana i by w niedzielę wieczorem pokazała grecki duch walki. Zaś drugą było to, żeby nie zmarnować tego, co Michael Skibbe wypracował w ostatnich kilkunastu miesiącach, a co pozwoliło wrócić greckiej kadrze na wcześniejszy tor.

CYTATY

Michael SkibbeTo dla nas trudny mecz. Chorwacja była doskonała w pierwszym spotkaniu, a jutro nie będziemy mieli drugiej szansy i musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy. Nasz styl jest defensywny, ale musimy zareagować. Musimy to zrobić dla siebie i kibiców.

Vasilis TorosidisTo trudny mecz, zwłaszcza po wyniku pierwszego spotkania, ale szukamy niemożliwego. Nie jesteśmy zespołem, który strzeli wiele bramek, bo obrona jest naszą mocną stroną. Niestety w Chorwacji mieliśmy pecha i byliśmy słabsi niż innych meczach. Myślę, że nie zasługujemy na to, ale jeśli nie zakwalifikujemy się, przynajmniej zagramy po to, aby wygrać. Zdecydowanie jesteśmy zespołem, który ma siłę w defensywie, ale ponieważ jutro potrzebujemy trzech bramek do awansu, postaramy się zaatakować trochę mocniej. wiemy, że gramy z jakościowym zespołem, ale wierzę w siebie i obiecuję, że jutro pokażemy inną twarz, inną mentalność i myślę, że będziemy grać przez 90 minut z pasją, z którą graliśmy we wszystkich meczach poza tym w Zagrzebiu.

PROBLEMY KADROWE

Po tym pierwszym meczu problem z mięśniem czworogłowym uda miał Andreas Samaris i raczej na murawę nie wybiegnie. Na podobną dolegliwość narzekał też Sokratis Papastathopoulos, ale jego zabraknąć nie może.

Przypuszczalna „11”: Orestis Karnezis – Giorgos Tzavellas, Kostas Manolas, Sokratis Papastathopoulos, Vasilis Torosidis – Alexandros Tziolis, Zeca, Kostas Stafylidis, Kostas Fortounis, Lazaros Christodoulopoulos – Kostas Mitroglou

12 listopada 2017 – 20:45 – Karaiskakis – Pireus
sędzia główny: Björn Kuipers (Holandia)


GRECJA – Ranking FIFA: 47. miejsce

Rok Powstania: 1926

Sukcesy
Mistrzostwo Europy (1): 2004

Kadra (Michael Skibbe)
Orestis Karnezis, Stefanos Kapino, Giannis Anestis, Vasilis Torosidis, Sokratis Papastathopoulos, Kostas Manolas, Kyriakos Papadopoulos, Giorgos Tzavellas, Kostas Stafylidis, Marios Oikonomou, Panagiotis Retsos, Charalabos Lykogiannis, Dimitris Kolovetsios, Alexandros Tziolis, Giannis Maniatis, Kostas Fortounis, Andreas Samaris, Lazaros Christodoulopoulos, Panagiotis Tachtsidis, Zeca, Dimitris Pelkas, Dimitris Kourbelis, Kostas Mitroglou, Tasos Bakasetas, Apostolos Vellios, Giannis Gianniotas, Dimitris Diamantakos


Mecze w eMŚ 2018
vs Gibraltar 4:1
vs Cypr 2:0
vs Estonia 2:0
vs Bośnia i Hercegowina 1:1
vs Belgia 1:1
vs Bośnia i Hercegowina 0:0
vs Estonia 0:0
vs Belgia 1:2
vs Cypr 2:1
vs Gibraltar 4:0
vs Chorwacja 1:4


CHORWACJA – Rankingu FIFA: 18. miejsce

Rok Powstania: 1912

Sukcesy
Trzecie miejsce w MŚ (1): 1998

Kadra (Zlatko Dalić)
Dominik Livaković, Lovre Kalinić, Danijel Subašić, Šime Vrsaljko, Ivan Strinić, Matej Mitrović, Dejan Lovren, Zoran Nižić, Marin Leovac, Domagoj Vida, Josip Pivarić, Ivan Perišić, Ivan Rakitić, Luka Modrić, Marcelo Brozović, Marko Rog, Filip Bradarić, Nikola Vlašić, Mario Pašalić, Ante Rebić, Andrej Kramarić, Nikola Kalinić, Mario Mandžukić

Mecze w eMŚ 2018
vs Turcja 1:1
vs Kosowo 6:0
vs Finlandia 1:0
vs Islandia 2:0
vs Ukraina 1:0
vs Islandia 0:1
vs Kosowo 1:0
vs Turcja 0:1
vs Finlandia 1:1
vs Ukraina 2:0
vs Grecja 4:1

[table_sc caption=”Konfrontacja grecko – chorwacka” sort=”asc,,” colalign=”left|center|center|center”] Data,Mecz,Wynik
10.11.1996,Chorwacja – GRECJA, 1:1
30.04.1997,GRECJA – Chorwacja, 0:1
10.03.1999,GRECJA – Chorwacja, 3:2
25.04.2001,Chorwacja – GRECJA, 2:2
07.09.2010,Chorwacja – GRECJA, 0:0
07.10.2011,GRECJA – Chorwacja, 2:0
09.11.2017,Chorwacja – GRECJA, 4:1
[/table_sc]

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4018 dni!