eLM: PAOK – Basel 2:1

PAOK Saloniki wygrał 2:1 z FC Basel 1893 w pierwszym meczu II rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów.

W 12. minucie bierną postawę defensywy PAOK-u wykorzystał Albian Ajeti, po czym podał do Valentina Stockera, ale ten z kilkunastu metrów i czystej drogi do bramki fatalnie przestrzelił. W 22. minucie Leo Jaba wstrzelił piłkę z kornera, a słabo kryty Fernando Varela uderzył na bramkę głową, ale minimalnie chybił. W 32. minucie zapełnione „Toumba” miało okazje do świętowania, a bramkę zdobył niesamowitym uderzeniem z 30 metrów José Cañas. W końcówce pierwszej odsłony świetnej okazji na wyrównanie nie wykorzystał Ajeti.

W 56. minucie Leo Jaba zagrał długą piłkę w pole karne, gdzie tuż przed bramką trafiła ona do Dimitrisa Limniosa, ale jego strzał intuicyjnie wybronił Jonas Omlin. W 80. minucie Aleksandar Prijović wyszedł z kontrą i zagrał piłkę na prawo do Dimitris Limniosa, a ten nie widząc nikogo innego w polu karnym jak tylko Serba zagrał do niego. Prijović złożył się do strzału i trafił do bramki tuż przy słupku. W 82. minucie goście strzelili gola kontaktowego. Piłkę dośrodkował Stocker, a do siatki, po błędzie defensywy skierował futbolówkę Ajeti.

24 Lip 2018 - 19:30 | Toumba | Widzowie: 24 670 II runda kwalifikacyjna - Liga Mistrzów 2018/2019
| Do przerwy: 1-0