eLM: Basel – PAOK 0:3

PAOK Saloniki wygrał 3:0 z FC Basel 1893 w meczu rewanżowym II rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów i awansował do kolejnej rundy. W pierwszym meczu saloniczanie wygrali 2:1.

W 7. minucie PAOK nieoczekiwanie objął prowadzenie. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Dimitris Pelkas, a ta przeszłą nad głowami kilku zawodników i trafiła do Fernando Vareli, który z kilku metrów skierował ją w róg bramki gospodarzy. Ten gol zmusił podopiecznych Alexa Freia to bardziej otwartej gry, co zaowocowało kilkoma próbami, ale Alexandros Paschalakis świetnie wywiązywał się ze swoich zadań. W 37. minucie w najgroźniejszej sytuacji gospodarzy w pierwszej odsłonie golkiper PAOK-u sparował piłkę nad poprzeczkę po uderzeniu z dystansu Luki Zuffiego.

Pierwszy kwadrans drugiej odsłony był zabójczy w wykonaniu PAKO-u. W 52. minucie długą piłkę zagrał Paschalakis, a Aleksandar Prijović z zimną krwią przelobował Jonasa Omlina. W 60. minucie było już praktycznie po emocjach, bowiem PAOK prowadził już 3:0. Tym razem golkipera gospodarzy pokonał Omar El Kaddouri, który z 20 metrów trafił w róg bramki.

W trzeciej rundzie kwalifikacyjnej Champions League PAOK zagra ze Spartakiem Moskwa.

| Do przerwy: 0-1 | Dwumecz 1:5 | Awans PAOK-u