eLE: FC Luzern – Olympiakos 1:3

Olympiakos Pireus wygrał na wyjeździe 3:1 z FC Luzern w meczu rewanżowym III rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy i awansował do IV rundy rozgrywek. W pierwszym meczu Olympiakos wygrał 4:0.

Już w 8. minucie Olympiakos mógł objąć prowadzenie, ale Kostas Fortounis z piętnastu metrów trafił w słupek. W 23. minucie goście z Pireusu otworzyli wynik. Precyzyjną piłkę z prawego skrzydła zagrał Daniel Podence, a głową praktycznie nie do obrony uderzył Lazaros Christodoulopoulos.

W 59. minucie do piłki zagranej z kornera wyszedł Jagoš Vuković, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę, po czym znalazła się na głowie Rodericka Mirandy, który odegrał ją do Christodoulopoulosa, a ten z bliska dopełnił formalności. W 68. minucie dwójkową akcję Fetfatzidis – Podence ten drugi wykończył strzałem z ostrego kąta, ale golkiper gospodarzy wybił piłkę. Jednak tak pechowo, że trafiła ona na nogę Miguela Ángela Guerrero i było już 0:3. W 82. minucie gospodarze strzelili gola honorowego. Andreasa Gianniotisa pokonał grający od kilkudziesięciu sekund Shkelqim Demhasaj.

W rundzie play-off drużyna z Pireusu zagra ze zwycięzcą dwumeczu Burnley FC – İstanbul Başakşehir.

| Do przerwy: 0-1 | Dwumecz 1:7 | Awans Olympiakosu