eLM: Olympiakos – Burnley 3:1

Olympiakos Pireus wygrał 3:1 z Burnely FC w meczu rundy play-off kwalifikacji Ligi Europy.

W 19. minucie Olympiakos oddał pierwszy celny strzał i od razu objął prowadzenie, a piękną bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego strzelił Kostas Fortounis. W 32. minucie Mady Camara w polu karnym wpadł na Chrisa Wooda, a sędzia uznał to za zamierzone działanie i wskazał na jedenasty metr. Karę wymierzył sam poszkodowany.

W 48. minucie podopieczni Pedro Martinsa znów mieli bramkę przewagi. Z rzutu wolnego piłkę zagrał Forotunis, a w polu karnym Andreas Bouchalakis głową przedłużył dośrodkowanie wprost do bramki gości. W 60. minucie goście z Anglii stracili za drugą żółtą kartkę Bena Gibsona, a Olympiakos zyskał pewność co do losów tego spotkania, bowiem była to kartka za zablokowanie piłki ręką w polu karnym, co wiązało się z odgwizdaniem rzutu karnego. Do „jedenastki” podszedł Forotunis i zupełnie zmylił Toma Heatona.

| Do przerwy: 1-1