LM UEFA: Ajax – AEK 6:0

AEK Ateny przegrał na wyjeździe 0:6 z AFC Ajax w meczu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Młodzieżowej UEFA.

Inauguracja Młodzieżowej Ligi UEFA nie wyszła AEK-owi najlepiej, ale tego można było się spodziewać, bo różnica w potencjale obu drużyn była bardzo widoczna. Już po pierwszej połowie losy spotkania były przesądzone. Wynik w 6. minucie otworzył Nicolas Kühn, któremu asystował Jurgen Ekkelenkamp. W 26. minucie Panagiotis Ginis musiał po raz drugi wyciągnąć piłkę z siatki, a tym razem pokonał go Ché Nunnely. W 34. minucie dośrodkowanie Liama van Gelderena na gola zamienił Victor Jensen.

W drugiej połowie gospodarze dołożyli jeszcze trzy bramki. W 66. minucie po podaniu Kühna do siatki trafił Sontje Hansen. Minutę później grający od kilkudziesięciu sekund Sergino Dest podwyższył na 5:0. Zaś wynik ustalił w 84. minucie skutecznie egzekwując rzut karny Naci Ünüvar.