LE: Milan – Olympiakos 3:1

Olympiakos Pireus przegrał na wyjeździe 1:3 z AC Milan w meczu 2. kolejki grupy F Ligi Europy.

Olympiakos w bardzo odmienionym składzie, rozpoczął mecz bardzo chaotycznie i nerwowo. W 6. minucie gospodarze postraszyli podopiecznych Pedro Martinsa, bowiem z najbliższej odległości do bramki trafił Samuel Castillejo, ale sędzia bramki nie uznał, bo Hiszpan był na pozycji spalonej. W 14. minucie nieoczekiwanie ekipa z Pireusu objęła prowadzenie. Doskonałym dośrodkowaniem z lewego skrzydła popisał się Leonardo Koutris, a głową w długi róg bramki Milanu trafił Miguel Ángel Guerrero. Ten gol dał Olympiakosowi większą pewność siebie i łatwiej było im odpierać ataki gospodarzy, którzy do końca pierwszej połowy naciskali obronę „Legendy”. Gospodarze najlepszą okazję mieli w 35. minucie, kiedy to José Sá w sytuacji sam na sam wybronił uderzenie Gonzalo Higuaína.

Na drugie 45 minut Olympiakos wyszedł z nastawieniem, że ten mecz można wygrać i też tak starał się grać. W 46. minucie ładnie z dystansu strzelił Guilherme, ale trafił w ręce stojącego na środku bramki Pepe Reiny. W 50. minucie podobny strzał oddał z drugiej strony Suso, ale również pewnie chwycił futbolówkę. Chwilę później ten sam piłkarz z ostrego kąta trafił w boczną siatkę bramki Olympiakosu. W 70. minucie Milan doprowadził do wyrównania i była to bardzo podobna sytuacja po której Olympiakos objął prowadzenie. Z lewego skrzydła piłkę dośrodkował Ricardo Rodríguez, a głową do siatki trafił Patrick Cutrone. W 76. minucie gospodarze po raz drugi pokonali golkipera Olympiakosu. Hakan Calhanoglu zagrał piłkę w pole karne do Higuaina, który zwiódł Cisse i mając przed sobą tylko Sa skierował piłkę do bramki. W 79. minucie wynik ustalił Cutrone, który z bliska wykończył dobre podanie Calhanoglu.

WYNIKI I TABELE GRECKICH DRUŻYN W LIDZE EUROPY

4 Paź 2018 - 18:55 | Stadion im. Giuseppe Meazzy (San Siro) | Widzowie: 22 294 Grupa F - Liga Europy 2018/2019 | Kolejka 2
| Do przerwy: 0-1