LM UEFA: AEK – Bayern 0:4

AEK Ateny przegrał 0:4 z FC Bayern Monachium w meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Młodzieżowej UEFA.

Młodzieżowcy AEK-u kolejny raz okazali się zbyt słaby, by móc cieszyć się z dobrego wyniku. W pierwszej odsłonie gra nie była zła, ale i tak goście po golu z rzutu wolnego Joshuy Zirkzee prowadzili 1:0. Niestety w drugich 45 minutach było już gorzej. Na 2:0 podwyższył w 54. minucie Marcel Żyłła, któremu asystował Christopher Richards. Dwie minuty później Meritan Shabani strzałem z kilkunastu metrów podwyższył na 3:0. Warto te z zaznaczyć, że w tym pierwszym kwadrancie drugiej części goście mieli jeszcze trzy poprzeczki (Zirkzee 52′, Żyłła 55′ i Pudić 58′). Wynik ustalił w 81. minucie Alex Andersson, który wykorzystał błąd ustawienia obrony gospodarzy.