LE: MOL Vidi – PAOK 1:0

PAOK Saloniki na wyjeździe przegrał 0:1 z MOL Vidi FC w meczu 4. kolejki grupy L Ligi Europy.

W pierwszej połowie PAOK przeważał, ale był zupełnie nieefektywny w swoich akcjach. Gospodarze też byli bezproduktywni, ale pięć minut po rozpoczęciu drugiej odsłony pojedynku wyszli na prowadzenie. Paulo Vinícius zagrał precyzyjną piłkę z lewej strony pola karnego, a przed bramką zdecydowanie i niezwykle efektownie do futbolówki wyszedł Georgi Miłanow i głową pokonał Alexandrosa Paschalakisa. Ta jedna akcja przesądziła o porażce PAOK-u.

WYNIKI I TABELE GRECKICH DRUŻYN W LIDZE EUROPY

| Do przerwy: 0-0
50'
Miłanow (Asystent: Vinícius)
50'
20'
20'
29'
29'
46'
46'
49'
49'
60'
60'
82'
82'
74
58'
58'
60'
60'
63'
63'
66'
66'
70'
70'
77'
77'

2 opinie na “LE: MOL Vidi – PAOK 1:0

Bardzo przepraszam, ale pozwolę się nie zgodzić z opinią Pana na temat tego meczu. Ja jestem kibicem Viedeotonu jak i całej piłki Węgierskiej, wiem, że liga madziarska jest zdecydowanie słabsza od ligi greckiej. Nie do końca jednak w tym meczu było tak, że dzięki jedynej ,,akcji” jak Pan napisał Videoton wygrał cały mecz. Niech Pan zwróci uwagę, że drużyna węgierska gra bardzo konsekwentnie w obronie, przekonała się o tym już FC Chelsea u siebie ! Moim zdaniem Videoton w Salonikach wcześniej mógł wywieźć co najmniej remis – zabrakło szczęścia.
Co do samej ogólnie piłki węgierskiej (żeby trochę Pana zainteresować tematem) dopowiem, że wiele dobrego wreszcie zaczyna się dziać. Drużyny ligowe jakie jak np FC Ferencvaros, Videoton, FC Honved mają coraz silniejsze składy, więcej bogatych inwestorów inwestuje w ligę węgierską. W chwili obecnej powstaje na Węgrzech najwięcej nowych stadionów piłkarskich w Europie ! Stadion Pancho Arena został wybrany przez UEFA za najładniejszy w Europie w klasie średnich i małych stadionów https://youtu.be/yuAB5XNj1bc
Pozdrawiam.

„Moim zdaniem Videoton w Salonikach wcześniej mógł wywieźć co najmniej remis – zabrakło szczęścia” – Wkradła się chyba jakaś nieścisłość, gdyż niestety dla greckiego futbolu Videoton z Salonik wywiózł komplet punktów (wygrał przecież 2:0).

Jeśli chodzi wspomnianą „jedną akcję” chodziło bardziej o to, że padła jedna decydująca bramka. Niestety mecz był słaby i wcale nie ujmuje defensywie Videotonu, która już w dwumeczu z AEK-iem była zaskakująco dobra. Po prostu wiało nudą, a PAOK przy takiej przewadze w posiadaniu piłki raził indolencją.

Wracjąć do gry defensywnej mistrza Węgier to podobnie jakiś czas temu było z reprezentacją Grecji, którą uważano za nudną, bo się tylko broniła i liczyła na kontry, ale to był styl, który przynosił efekty i chciałbym żeby to wróciło.