eME U-21: Grecja – Austria 0:1

Młodzieżowa reprezentacja Grecji przegrała 0:1 z Austrią w pierwszym meczu play-off kwalifikacji do Mistrzostw Europy U-21.

W 10. minucie Grecy skupili się na sygnalizowaniu pozycji spalonej, co mogło zakończyć się golem dla gości, ale Kevin Danso mierzący w okno z ostrego kąta ostatecznie strzelił nad poprzeczką. W 21. minucie Giannis Bouzoukis próbował lobować austriackiego golkipera, ale futbolówka wylądowała na górnej siatce bramki. W 36. minucie dość przypadkowa piłka po wybiciu Kostasa Tsimikasa trafiła na nogę Christopha Baumgartnera i uderzyła w słupek. W 41. minucie Kostas Galanopoulos z kilku metrów wykończył kontrę gospodarzy, ale jego strzał nogą zablokował Alexander Schlager.

W 63. minucie Athanasios Androutsos ładnie zwiódł w polu karnym obrońcę, ale jego mocny strzał wyłapał bramkarz. W 68. minucie na drugim słupku piłka trafiła do Dimitrisa Limniosa, który z bliska starał się znaleźć lukę przy słupku, ale Schlager z narażeniem na kontuzję wybronił ten strzał. W 74. Kostas Kotsopoulos miał przed sobą tylko bramkarza, ale uderzył głową nad poprzeczką. W 84. minucie Austriacy zapewnili sobie zwycięstwo. Piłkę zagraną z rzutu rożnego uderzył głową Arnel Jakupovic, a przed bramką trafiła ona na nogę Stefana Poscha, którego strzału Kotsaris nie był w stanie wybronić.

Rewanż rozegrany będzie we wtorek 20 listopada w austriackim St. Pölten.