AEL – Panionios 4:2

AEL wygrał 4:2 z Panionios GSS w pierwszym spotkaniu 12. kolejki Super League Souroti.

W 14. minucie piłkę na 45 metrze przejął Radomir Milosavljević, po czym zagrał ja na lewo do Kenana Bargana, a ten dośrodkował futbolówkę na siódmy metr, gdzie wyskoczył do niej Marko Nunić i głową trafił do siatki. Cztery minuty później piłkę z autu wyrzucił Amiri Kurdi, a defensywa gospodarzy nie zrozumiała się, co wykorzystał Giorgos Masouras i z bliska skierował pikę do bramki. W 39. minucie Sotiris Tsiloulis za brzydki faul na Christoforze Chubczewie ujrzał czerwoną kartkę.

Gospodarze przewagę jednego zawodnika doskonale wykorzystali w pierwszych dwudziestu minutach drugiej połowy, w których to strzelili trzy bramki. W 53. minucie Bargan wyłożył piłkę do niepilnowanego Milosavljevicia, który z pierwszej piłki uderzył na bramkę, a futbolówka kontakcie z poprzeczką wpadła do siatki. W 58. minucie Matic Kotnik wybronił strzał Miloša Deleticia, a następnie zablokował próbę Nunicia. Dopiero strzał Bargana dosięgnął celu. W 64. minucie AEL wyszedł z kontrą, a podanie Deleticia na gola zamienił Nunic. W doliczonym czasie gry goście zamknęli wynik, a do bramki „Purpurowych” piłkę skierował Fiorin Durmishaj.

1 gru 2018 - 16:15 | AEL FC Arena | Widzowie: 1 991 Super League 2018/2019 | Kolejka 12
| Do przerwy: 1-1