OFI 1925 karnie zdegradowany!

Komisja Etyki uznała OFI 1925 i Aiginiakos PA za winnych manipulacji wynikiem meczu w rozgrywkach Football League w sezonie 2017/2018 i ukarała oba kluby m.in. degradacją do niższej ligi.

Spotkanie miało miejsce 11 listopada 2017 roku i ówcześnie OFI wygrał na „Genti Koule” 6:0. Jak się teraz okazało nie był to przypadkowy wynik. Jak ustalono w śledztwie ówczesny prezes OFI Fotis Tsalos porozumiał się z prezesem Aiginiakos PA Giannisem Niopasem co do ostatecznego rozstrzygnięcia meczu. Chodziło o to, by w tym pojedynku padło więcej niż trzy bramki. Jednak później Tsalos niejako wymusił na rywalach, by tych bramek było więcej niż cztery i dlatego ostateczny wynik to 6:0.

Obaj panowie ukarani zostali grzywną w wysokości 60 tysięcy euro i dożywotnim zakazem pełnienia jakiejkolwiek funkcji w piłce nożnej. W manipulacji brali udział też doświadczeni piłkarze Aiginiakosu – Vasilis Liolios (obrońca – obecnie 31 lat), Thanasis Tolios (bramkarz – 42 lata) i Panagiotis Giazitzoglou (obrońca – 35 lat). Każdy z nich dostał zakaz gry w piłkę i zakaz wstępu na stadion na dziesięć lat. Dodatkowo każdy musi zapłacić pięć tysięcy euro grzywny.

Jeśli chodzi o karę dla klubów, to prócz degradacji o jedną klasę rozgrywkową oba kluby muszą zapłacić niebotyczną jak na greckie realia grzywnę w wysokości 300 tysięcy euro. Dodatkowo nowy sezon rozpoczną z minus sześcioma punktami.

Obu klubom przysługuje oczywiście odwołanie i dlatego dopóki te kwestie nie zostaną ostatecznie rozstrzygnięte zarówno OFI jak i Aiginiakos dalej będą uczestniczyć odpowiednio w Super League i Football League.

Skrót spotkania

marketagent

Dodaj komentarz

P