Vangelis Pavlidis na stałe w Willem II!

Holenderski Willem II Tilburg wykupił z niemieckiego VfL Bochum napastnika Vangelisa Pavlidisa.

20-letni Grek, który od stycznia grał na wypożyczeniu w drużynie z Tilburga podpisał z holenderskim klubem trzyletnia umowę.

Przez te kilka ostatnich miesięcy Pavlidis rozegrał w barwach „Superkruiken” 14 oficjalnych meczów i strzelił cztery bramki. Dodatkowo zanotował pięć asyst.

Dyrektor techniczny Willem II Joris Mathijsen nie szczędził dobrych słów o postawie Greka – Vangelis pozostawił dobre wrażenie w pierwszych miesiącach. Ma zaledwie 20 lat, ale pokazał, że znalazł tu swoje miejsce w krótkim czasie. Vangelis chce się tutaj dalej rozwijać i cieszymy się, że będziemy mogli zatrzymać taki talent na dłuższy czas.

Pavlidis pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Bebides 2000 FA Saloniki. W wieku lat szesnastu wyjechał do Niemiec, gdzie trafił do szkółki VfL Bochum. Reprezentował barwy tego klubu zarówno w rozgrywkach U-17, jak i U-19. W pierwszej drużynie rozegrał cztery mecze. W przeszłości młodzieżowy reprezentant Grecji grał też w innym niemieckim klubie, w rezerwach Borussii Dortmund.

Od stycznia z Pavlidisem w holenderskiej drużynie gra inny młodzieżowy reprezentant Grecji Marios Vrousai, który do Willem II trafił z Olympiakosu Pireus na zasadzie półrocznego wypożyczenia z opcją przedłużenia współpracy na sezon 2019/2020.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4006 dni!