Spadek PAS Giannina, a OFI w barażach!

Ostatnia kolejka Super League Souroti ostatecznie zadecydowała o tym, która drużyna musi opuścić najwyższą klasę rozgrywkową, a która będzie miała szansę utrzymania po barażu.

W nowym sezonie na drugim szczeblu rozgrywkowym, czyli w nowo powstałej Super League 2 zagra PAS Giannina. Drużyna z Epiru przed ostatnią kolejką miała dwa punkty straty do pozycji barażowej i trzy do miejsca bezpiecznego, ale niestety przed sobą miała pojedynek z niepokonanym PAOK-iem Saloniki. Zgodnie z przewidywaniami drużyna Giannisa Petrakisa przegrała u siebie z mistrzem Grecji 0:2 i tym samym przypieczętowała swój spadek. PAS Giannina w Super League grał nieprzerwanie od sezonu 2011/2012. Ogólnie w Alpha Ethniki spędził 24 sezony.

Na pozycji trzynastej sezon zakończył OFI 1925, który przed tą serią spotkań miał punkt starty do Asterasu Tripolis i w perspektywie wyjazdowy mecz z walczącym o podium Atromitosem Peristeri. Wyjazd do stolicy był dla drużyny z Krety udany, bo wygrała ona 2:0, ale w równolegle rozgrywanym spotkaniu Asteras rozbił 3:0 Panionios GSS, a to przekreśliło szansę „Węży” na bezpieczną pozycję.

W barażu o pozostanie w Super League OFI zagra teraz w derbach z AO Platanias.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4018 dni!