Super League: Przed barażowym dwumeczem Platanias – OFI

W niedzielę i najbliższą środę AO Platanias i OFI 1925 walczyć będą w barażu o Super League Souroti.

Jest to pojedynek drugiej drużyny rozgrywek Footbal League i trzynastej drużyny Super League. Platanias dzięki doskonałej końcówce sezonu (bilans ostatnich 10 meczów 7-1-2) zapewnił sobie wicemistrzostwo drugiej ligi. Duży wpływ na osiągnięcie tej pozycji miała też decyzja o karnym odjęciu trzech punktów największemu rywalowi Apollonowi Larisas, nad którym ostatecznie kreteński klub miał punkt przewagi.

OFI jako beniaminek Super League w sezonie 2018/2019 był bardzo chimeryczny. Potrafił zaskakiwać na plus jak choćby przy okazji domowej konfrontacji z Olympiakosem Pireus, którą to kreteński klub wygrał 1:0. Niestety przytrafiały się też długie serie meczów bez zwycięstwa, co ostatecznie zaowocowało walką o byt, która zakończyła się pozycją barażową.

W tym momencie te derby Krety nie mają faworyta i dlatego zapowiada się interesujący dwumecz. W meczach o stawkę oba teamy spotykały się siedmiokrotnie. W sześciu przypadkach były do mecze ligowe, a w jednym spotkanie w ramach Kypello Elladas. Bilans tych pojedynków jest wyrównany (3-1-3), ale też jak widać raczej bezkompromisowy.

Pierwszy mecz w Chanii ostatecznie rozpocznie się o godzinie 20:30, a środowy rewanż na „Genti Koule” prawdopodobnie o godzinie 18:00.

Bezpośrednie mecze
OFI – Platanias 1:0
OFI – Platanias 0:3
Platanias – OFI 1:0
Platanias – OFI 0:2
OFI – Platanias 0:0
OFI – Platanias 1:3
Platanias – OFI 1:2

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4014 dni!