PAOK i Xanthi bez certyfikatu EEA!

Komitet Sportu Zawodowego (EEA) unieważnił certyfikaty PAOK-u Saloniki i Xanthi AO. Jednocześnie zalecił usunięcie obu klubów z Super League.

W siedzibie EEA odbyło się głosowanie, które zakończyło się wynikiem 3:2 na niekorzyść obu klubów. Oczywiście ta decyzja nie degraduje obu klubów, bowiem o wszystkim decydować będzie Komisja Dyscyplinarna Super League. Nie wykluczone jest też, że decydować będzie Sąd Arbitrażowy EPO. Oba kluby mogą odwoałć się też do międzynarodowego Sportowego Sądu Arbitrażowego (CAS). Zatem do ostatecznej decyzji daleka droga.

Całe zamieszanie to efekt afery, która początek miała jeszcze w 2019 roku, a dotyczyła ataku prezesa Olympiakosu Pireus Vangelisa Marinakisa na właściciela PAOK-u Saloniki Ivana Savvidisa. Marinakis oskarżył Savvidisa o to, że ten miał wpływ na budowę centrum treningowego Xanthi AO, co ze względu na regulamin jest niedopuszczalne. W ostatnich tygodniach wszystkie strony przedstawiały swoje dokumenty, a teraz przedstawiono raport z tego „śledztwa”, czego efektem jest decyzja EEA.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4084 dni!