PAOK i Xanthi niezagrożone degradacją?!

Premier Grecji Kyriakos Mitsotakis zapowiedział inicjatywa ustawodawczą, która ma nie nakładać sankcji na kluby piłkarskie.

Zamieszanie, które powstało po decyzji Komitetu Sportu Zawodowego(EEA) zmusiło grecki rząd do natychmiastowej reakcji i podjęcia decyzji, która w przypadku PAOK-u Saloniki i Xanthi AO wydaje się być bardzo korzystna (jeśli wina tych klubów będzie potwierdzona). Ustawa ta ma zapobiec degradacji klubów w przypadku wykroczeń jakich miały się dopuścić kluby z Salonik i Ksanti, a ma być to jedynie kara ujemnych punktów (od minus pięciu do minus dziesięciu) i wysoka grzywna. Wspomniana poprawka ma być wprowadzona w trybie pilnym.

Rzecznik rządu Stelios Petsas na spotkaniu z dziennikarzami powiedział – Premier podjął decyzję o natychmiastowym podjęciu inicjatywy ustawodawczej, aby nie nakładać sankcji w kwestiach takich jak te omawiane przez Komitet Sportu Zawodowego. W czasie, gdy kraj robi krok naprzód, pokonując dylematy dzielące przeszłość, nie ma luksusu być podzielonym przy okazji piłki nożnej. Zwłaszcza w tak krytycznych momentach dla naszych problemów krajowych. Rząd szanuje autonomie greckiej piłki nożnej. Ale nie pozwoli na to, aby kwestia piłki nożnej zagroziła spójności społecznej, która została tak przetestowana w czasach kryzysu. Nie pozostanie też widzem w teatrze absurdu, ewoluując na tle czasochłonnych patologii dotykających każdego obywatela Grecji.

marketagent

Dodaj komentarz

P