Olympiakos wygrał walkę o Apostolosa Apostolopoulosa!

Młody obrońca Apostolos Apostolopoulos podpisał z Olympiakosem Pireus trzyletnią umowę.

18-latek uważany za wielki talent od początku swojej kariery związany był z Panserraikosem Serres. W pierwszej drużynie „Lwów” zadebiutował w 2018 roku. W ciągu dwóch lat zdołał wywalczyć pewne miejsce w drużynie, a jego możliwości zostały zauważone nie tylko w Grecji.

W 2019 roku pierwszym klubem, który był zainteresowany lewym obrońcą był OFI 1925, ale choć zainteresowanie kreteńskiego klubu było duże do transferu ostatecznie nie doszło. W lutym tego roku Apostolopoulos miał wyjechać na testy medyczne do holenderskiego Willem II Tilburg, ale pandemia koronawirusa z dnia na dzień zakończyła negocjacje. Panserraikos poinformował, że ich podpora defensywy zostanie w klubie, ale w tym momencie pojawiły się opcje transferu do AEK-u Ateny, PAOK-u Saloniki i Olympiakosu Pireus. Wszystkie atrakcyjne, ale Apostolopoulos zdecydował się na przenosiny do Pireusu, a głównym argumentem do podjęcia takiej decyzji była osoba menedżera Paschalisa Tounturisa, który kilka lat wcześniej wynegocjował warunki transferu do OSFP innego piłkarza ekipy z Serres Kostasa Tsimikasa. Ten obecnie jest filarem Olympiakosu, a być może w niedługim czasie przeniesie się do mocniejszej ligi. Apostolopoulos w niedalekiej przyszłości miałby być jego naturalnym następcą.

Panserraikos za ten transfer otrzyma 100 tysięcy euro, a w przypadku odsprzedaży zawodnika przez Olympiakos klub z Serres otrzyma dodatkowo bonus.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3904 dni!