Spadek Panioniosu, a Xanthi w barażach!

W sobotę rozegraną ostatnią, siódmą kolejkę play-out Super League 1.

Najistotniejsza była korespondencyjna walką Panionios GSS i Xanthi AO, której stawką było miejsce barażowe i bezpośredni spadek. Panionios walczył na wyjeździe w derbach z Atromitosem Peristeri, a drużyna z Ksanti gościła w Larisie, gdzie walczyła o punkty z AEL-em. Przed tymi ostatnimi meczami stołeczny klub miał na swoim koncie 22 punkty i stratę tylko jednego do „Królowej Tracji. Ostatecznie w obu spotkaniach padł bezbramkowy remis, a to oznaczało, że z Super League żegna się Panionios GSS.

Klub z Nea Smyrni spędził w Alpha Ethniki 58 sezonów. Grał w greckiej ekstraklasie nieprzerwanie od 1997 roku, a w klasyfikacji wszech czasów Alpha Ethniki zajmuje obecnie 7. miejsce.

Xanthi AO, które ostatecznie zajęło trzynaste miejsce, jak pierwotnie ustalono ma zagrać o miejsce w Super League z drugą drużyna Super League 2, czyli Apollonem Smyrnis. Jednak czy taki mecz się odbędzie pokaże najbliższa przyszłość, bo rozważane jest nawet powiększenie ligi, które zakłada, że żadna z drużyn nie spadnie do niższej ligi, a awans uzyskają aż cztery zespoły. Na razie rozważanych jest kilka scenariuszy i na ostateczną decyzję władz rozgrywek trzeba będzie poczekać.

AEL FC Arena 18 lipiec 2020 18:15
AEL
0 0
AO Xanthi
18 lipiec 2020 18:15
AEL FC Arena
AEL
0
0
Xanthi
| bez kibiców
Stadion Miejski Peristeri 18 lipiec 2020 18:15
Atromitos Peristeri
0 0
Panionios GSS
18 lipiec 2020 18:15
Stadion Miejski Peristeri
Atromitos
0
0
Panionios
| bez kibiców
P