Super League czy Elevator League?

Telewizja NOVA odniosła się do scenariuszy związanych z planowaną kolejną już restrukturyzacją rozgrywek Super League.

Tych scenariuszy jest kilka m.in. powiększenie greckie ekstraklasy z 14 do 18 drużyny, które zakłada, że nikt w sezonie 2019/2020 nie spada, a awans uzyska aż cztery drużyny z Super League 2. Inna opcją jest powiększenie ligi do 16 drużyn i w tym przypadku Panionios GSS byłby jedynym spadkowiczem, a z zaplecza Super League 1 awansowałyby trzy drużyny. Te wszystkie opcje skomentowała telewizja NOVA, która transmitowała i zarazem sponsorowała większość drużyn greckiej elity w sezonie 2019/2020.

Sezon 2020/21 z udziałem 15, 16, 18, a nawet 20 drużyn, a od sezonu 2021/22 można ją zredukować do 12, a nawet 10 drużyn. Te wszystkie scenariusze zmieniają Super League w Elevator League, gdzie w zależności od nastroju agentów wciska się guzik i za każdym razem jest się na innym piętrze.

NOVA chce konkurencyjnej Super League, a nie przepełnionej Elevator League. Jednocześnie przypomina, że większość z czternastu klubów Super League nie ma jeszcze telewizyjnego kontraktu na nowy sezon, a ponieważ COVID-19 spowodował spowolnienie gospodarcze kluby będą musiały liczyć się z mniejszymi wpływami z telewizji.

Zatem jedna ze stron jest już przeciwna powiększaniu rozgrywek. Teraz do rozmów wkroczą kluby i włodarze Super League oraz Grecki ZPN.

P