Stadion w Lamii zmienił nazwę!

Mecz z PAS Lamia 1964 z OFI 1925, był pierwszym rozegranym spotkaniem w Miejskim Centrum Sportowym im. Athanasiosa Diakosa.

Kilka dni temu taką decyzję podjęli włodarze Lamii, a w niedziele oficjalnie odsłonięto nową nazwę miejskiego stadionu – MIEJSKIE CENTRUM SPORTOWE im. ATHANASIOSA DIAKOSA.

Athanasios Diakos (4 stycznia 1788 – 24 kwietnia 1821) był jednym z greckich bohaterów-wodzów pierwszego roku rewolucji 1821 roku, którzy działali w środkowej Grecji. W kwietniu 1821 roku we współpracy z innymi przywódcami zdobył twierdzę Livadia i wykorzystując ją jako bazę, stoczył wiele zwycięskich bitew. Zdobył most Alamana i 23 kwietnia tego samego roku walczył z oddziałami Omera Vryonisa. W tej bitwie został pojmany, a po przewiezieniu do Lamii został zamordowany przez Turków (nabity na pal) i spalony 24 kwietnia 1821 roku.

To trzeci stadion klubu piłkarskiego, który nosi imię bohatera wojny o niepodległość Grecji. Olympiakosu Pireus gra na stadionie im. Giorgosa Karaiskakisa, a Asteras Tripolis na co dzień gra na obiekcie im. Theodorosa Kolokotronisa.

P