Votanikos Arena w końcu powstanie!

W piątek podpisane zostały dokumenty, które są pierwszym dużym krokiem do realizacji wielkiego projektu jakim jest zbudowanie parku sportowego w ateńskiej dzielnicy Votanikos, którego głównym obiektem ma być nowy stadion Panathinaikosu.

Temat budowy podejmowany był już wielokrotnie. Piętnaście lat temu powstały pierwsze projekty, a w 2009 roku miała rozpocząć się budowa. Niestety problemy finansowe nie tylko klubu, gminy, ale całej greckiej gospodarki oraz brak strategicznych inwestorów zmusił inicjatorów projektu do odłożenia całej inwestycji na bliżej nie określoną przyszłość.

W piątek przedstawiciele miasta, rządu, klubu, a także sponsorzy spotkali się, by złożyć podpisy pod umową, która rozpocznie realizację tego największego w ostatnich latach projektu w stolicy Grecji.

Dzisiaj jest historyczny moment dla Panathinaikosu. Wieloletnie marzenie, by klub zyskał swój dom, wkracza w fazę realizacji. Panathinaikos zmieni poziom ze stadionem w Votanikos. Stowarzyszenie i klub w końcu zyska obiekty, które odpowiadają historii najbardziej wielowymiarowego klubu w Grecji. To dla mnie zaszczyt, że w czasach, gdy jestem właścicielem klubu, całkowicie słuszna prośba Panathinaikosu o uzyskanie własnego stadionu została spełniona – Giannis Alafouzos.

Plan zakłada rozpoczęcie prac w 2021 roku i ma trwać dwa lata. Umowy przewidują budowę stadionu do 40 tysięcy miejsc, który będzie spełniał międzynarodowe standardy FIFA i UEFA, by organizować na nim finały Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy. Projekt przewiduje też budowę innych obiektów, z których korzystaliby zawodnicy pozostałych sekcji sportowych PAO.

P