Puchar Grecji: Dwa plany na kontynuowanie rozgrywek!

Po tym jak grecki rząd zdecydował się przedłużyć sportowy lockdown Grecki Związek Piłki Nożnej przedstawił dwa plany na rozegranie w tym sezonie Pucharu Grecji.

Już wcześniej było wiadome, że drużyny poszczególnych związków piłkarskich, które uczestniczył w pierwszej fazie rywalizacji nie będą kontynuowały zmagań w tym sezonie. Po zredukowaniu liczby drużyn w kolejnych rundach miały wziąć udział tylko kluby szczebla profesjonalnego, czyli z Super League, Super League 2 i Football League.

Niestety grecki rząd przedłużył do 7 stycznia 2021 roku sportowy lockdown w kraju i to zmusiło Grecki ZPN (EPO) kolejnego przeorganizowania Kypelo Elladas. Po pierwsze wykluczone z udziału zostały drużyny trzeciego szczebla rozgrywkowego, czyli Football League. Po drugie ustalono dwa plany działania.

Jeśli do początku stycznia Super League 2 dostanie „zielone światło” na rozpoczęcie rywalizacji to drużyny zaplecza greckiej ekstraklasy będą rywalizowały w krajowym pucharze.

Jeśli zaś blokada rozgrywek będzie podtrzymana to w Pucharze Grecji 2020/2021 uczestniczyć będą tylko drużyny Super League (dwanaście drużyn utworzy sześć par, które rozegrają dwumecz, a zwycięzcy dołączą do dwóch pozostałych drużyn i utworzą pary ćwierćfinałowe).

marketagent
P