Super League 2: Szczęście Ionikosu!

W weekend odbyły się mecze 3. kolejki greckiej Super League 2.

O dużym szczęściu może mówić beniaminek SL2 Ionikos Nikaias, który zmierzył się u siebie z dobrze radzącym sobie na początku sezonu AO Trikala. Niestety mecz nie ułożył się gospodarzom, którzy od 55. minuty przegrywali 0:1. Dopiero w doliczonym czasie gry Matias Castro wyrównał z rzutu karnego.

Na pozycji lidera rozgrywek pozostał Levadiakos, który wygrał na wyjeździe z GS Ergotelis Heraklion 1:0. Dla drużyny z Krety to druga porażka i niestety sam dół ligowej tabeli.

Cenne wyjazdowe zwycięstwo odniósł GS Diagoras Rodou, który pokonał 1:0 Apollon Larisas. Drużyna z Rodos w trzech meczach zgromadziła pięć punktów i wspólnie z AO Trikala zajmuje trzecie miejsce. Jest to też najwyższa pozycja beniaminka zaplecza Super League.

Obudziły się Panachaiki 1891. Po dwóch remisach wreszcie przyszło zwycięstwo, a pokonanym był beniaminek OF Ierapetras. Po pierwszej połowie sympatycy Achajów nie mogli czuć satysfakcji, ale w drugiej połowie trafienia Veljko Batrovicia i Christosas Aravidisa wynagrodziły ich cierpliwość.

W ostatnim meczu tej serii spotkań AE Karaiskakis wyrwał punkt faworyzowanemu PAE Chania, remisując z nim u siebie 1:1.