Super League 2: Zasłużona zmiana lidera!

W środę rozegrano komplet meczów 4. kolejki Super League 2.

Ta seria spotkań przyniosła zmianę lidera rozgrywek. Dotychczas prowadzący w tabeli Levadiakos różnica bramę musiał ustąpić miejsca AO Trikala.

Zespół z Trikali bardzo pewnie rozprawił się z rozpoczynającym dopiero rozgrywki Doxa Dramas. Podopieczni Apostolosa Charalabidisa, którzy czekali na ligowe zwycięstwo nad tym rywalem jedenaście lat, wypunktowali „Czarne orły” 3:0. Po tym triumfie gospodarze czekali na ostatnie w tej kolejce rozstrzygnięcie. W Liwadii walczyły ze sobą Levadiakos i AO Xanthi.

Hit tej kolejki zakończył się remisem 1:1. Gospodarz w doliczonym czasie pierwszej odsłony z sprawa trafienia Christosa Tziorasa wyszli na prowadzenie. Po dziesięciu minutach drugiej połowy było już 1:1, a wyrównujący gol był dziełem Konstantinosa Thymianisa. Ten wynik oznaczał, że Levadiakos po tej serii spotkań będzie już na drugim miejscu w ligowej tabeli.

Trzeci z rzędu remis zanotował AE Karaiskakis, który na wyjeździe podzielił się punktami z Panachaiki 1891. Achajowie nie weszli w ten sezon najlepiej. W meczu tym dwukrotnie przegrywali, ale udało im się zremisować 2:2 i mimo słabej dyspozycji uplasować się na trzecim miejscu w tabeli.

W derbach Krety lepszy GS Ergotelis Heraklion, który wygrał w Perivolion z PAE Chania 1:0. Złotą bramkę zdobył Giorgos Manousakis.

W drugim z rzędu meczu o wielkim szczęściu może mówić Ionikos Nikaias. W weekend drużyna prowadzona przez Dimitrisa Spanosa w końcówce uratowała remis w meczu z AO Trikala (1:1), a w środę w podobnych okolicznościach uratowała punkt na wyjeździe w meczu z GS Diagoras Rodou (1:1),

W ostatnim meczu OF Ierapetras bezbramkowo zremisował z Apollonem Larisas.