atromitosfc.gr

Javier Umbides kończy karierę!

Pomocnik Atromitosu Peristeri Javier Umbides mając na karku 39 lat zdecydował się ostatecznie rozstać z czynnym uprawianiem sportu.

Argentyńczyk poinformował o swojej decyzji poprzez media społecznościowe. Podziękował wszystkim pracownikom klubu, kolegom z murawy oraz kibicom za wsparcie, którego doświadczał przez wszystkie lata spędzone w Peristeri. Jak sam zaznaczył nie udało mu się wywalczyć żadnego trofeum, ale ma nadzieje, że zostawił swój ślad i będzie zapamiętany jako przyjaciel klubu. Jednocześnie wyjawił, że dostał od włodarzy propozycję dalszej współpracy, oczywiście w innej formie.

Umbides większą część swojej kariery spędził w Grecji. W 2009 roku zadebiutował w barwach AS Olympiakos Volou 1937. Przez ponad dwa lata rozegrał tam 57 meczów i strzelił 12 bramek. Później trafił do Arisu Saloniki, gdzie przez jeden sezon rozegrał 27 meczów i strzelił 3 bramki. Sezon 2012/2013 spędził w tureckim Ordusprze. A po opuszczeniu Turcji podpisał kontrakt z Atromitosem Peristeri, w którego koszulce grał do końca swojej kariery. Przez osiem sezonów rozegrał w tym klubie 277 oficjalnych meczów i strzelił 28 bramek. W greckiej Super League rozegrał ogólnie 276 meczów i trafił do siatki 33 razy. W przeszłości grał też w kilku rodzimych klubach m.in. CA All Boys Buenos Aires i CA Estudiantes.

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3954 dni!