Super League: Przed barażowym dwumeczem Xanthi – Panaitolikos

W środę i niedzielę rozegrany będzie barażowy dwumecz AO Xanthi – Panaitolikos GFS, którego stawką będzie gra w przyszłym sezonie w Super League Intrwetten.

AO Xanthi rzutem na taśmę, czyli zwycięstwem w ostatnim meczu play-off Super League 2 z APO Levadiakos zapewnił sobie pozycję gwarantującą walkę o grecką ekstraklasę. Zaś Panaitolikos GFS niestety długo, bo praktycznie przez cały sezon pracował na to, by utrudnić sobie sytuację i uplasować się na pozycji barażowej. Z jednej strony to nie spadek, ale z drugiej strony niekoniecznie jest to sukces, bo ta konfrontacja nie ma faworyta i wszystko może się wydarzyć.

Obie drużyny dotychczas rozegrały ze sobą dziewiętnaście ligowych meczów. W Super League było to siedemnaście pojedynków, w których lepszy bilans uzyskała „Królowa Tracji” (8-5-4). Obie ekipy rywalizowały ze sobą w sezonie 2019/2020 i ówcześnie były to dwa remisy (1:1 0:0) i jedno zwycięstwo AO Xanthi (2:1). Mimo dobrego bilansu w trójmeczu w sezonie tym drużyna z Ksanti ostatecznie zmuszona była toczyć walkę w barażu o utrzymanie z Apollonem Smyrnis, która zakończyła się klęską. Przed tą konfrontacją warto też zaznaczyć, że Panaitolikos ostatni raz pokonał drużynę z Ksanti w 2014 roku i było to domowe zwycięstwo 5:2.

AO XANTHI – PANAITOLIKOS GFS (26.05.2021 – 14:30)
Bilans w Ksanti: 6-3-1

PANAITOLIKOS GFS – AO XANTHI (30.05.2021 – 18:30)
Bilans w Agrinio: 3-3-3

P