AO Xanthi bliżej Super League Interwetten!

AO Xanthi wygrał 2:1 z Panaitolikos GFS w pierwszym barażowym meczu, którego stawką jest gra w przyszłym sezonie w Super League Interwetten.

Ten pierwszy mecz był wyrównany. Goście jako pierwsi strzelili bramkę. W 6. minucie do piłki zagranej z głębi pola przez Heldera Barbosę wyszedł Frederico Duarte i w polu karnym po oszukaniu rywala wycofał futbolówkę do Nikosa Vergosa, który z pięciu metrów trafił do siatki. To prowadzenie utrzymało się do końca pierwszej odsłony.

W drugich 45 minutach więcej szczęścia mieli gospodarze, ale też byli nieco aktywniejsi w ofensywie. W 52. minucie na linię szesnastego metra piłkę zagrał Savvas Siatravanis, a niepilnowany Patrick Ebert ze spokojem pokonał Christophera Knetta. Więcej chaosu było przy drugim golu. W 71. minucie po dużym zamieszaniu w polu karnym piłkę przejął Joeri Schroijen i odegrał ją na piaty metr, gdzie dopadł do niej Beka Mikeltadze i strzałem praktycznie nie do obrony dał gospodarzom prowadzenie. Wynik 2:0 utrzymał się do końca spotkania i dopiero niedzielny rewanż w Agrinio wyjaśni sytuację.