Greccy giganci stawiają na rezerwy!

Największe greckie kluby planują stworzenie drużyn rezerwowych, by mieć większy przegląd i kontrolę swoich sportowych zasobów.

Olympiakos Pireus, PAOK Saloniki, AEK Ateny i Panathinaikos Ateny to kluby, które są już teraz gotowe na stworzenie drużyn rezerwowych. Tworzony projekt zakłada jednak, że drużyny rezerwowe tylko czterech najwyżej plasujących się klubów mogłyby uczestniczyć w rozgrywkach Super League 2. Zatem drużyna „B” piątego w tym sezonie PAO mogłaby zagrać w tych rozgrywkach tylko wówczas, gdy Aris Saloniki nie zdecydują się utworzyć teamu rezerw. W innym przypadku „Koniczynkom” zostałaby gra w Football League, gdzie chętnie zagrałyby też rezerwy Atromitosu Peristeri.

Plan reorganizacji rozgrywek zaplecza greckiej Alpha Ethniki zakłada, że drużyny rezerwowe normalnie uczestniczyłyby w grze, ale nie mogłyby awansować do Super League i też przez okres trzech lata nie mogłyby spaść do niższej ligi.

W przypadku wprowadzenia w życie tych zmian, wprowadzone zostałyby też zasady tworzenia drużyn rezerwowych. W każdej drużynie musiałoby być przynajmniej pięciu zawodników w wieku 22-23 lat, a dziesięciu piłkarzy musiałoby mieć przynajmniej trzyletnią obecność w klubie. Poza tym nie byłoby ograniczeń w liczbie młodzieżowców i obcokrajowców.

Wszystko to są na razie tylko plany, które jednak popiera Grecki ZPN, co może być kluczowe. W najbliższych tygodniach określone będą punkty widzenia wszystkich zainteresowanych stron i wtedy mają pojawić się konkretne wytyczne realizacji.

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4013 dni!