Towarzysko: Belgia – Grecja 1:1

Reprezentacja Grecji zremisowała 1:1 z Belgią w meczu towarzyskim rozegranym w Brukseli.

Gospodarze wyszli do meczu w bez kilku swoich najlepszych zawodników, co Grecy najwidoczniej chcieli szybko wykorzystać. Już w 3. minucie belgijska defensywa popełniła błąd. Do piłki doszedł Giorgos Masouras, który znalazł się oko w oko z Simonem Mignoletem, który wyszedł w odpowiednim momencie i na czternastym metrze zablokował greckiego skrzydłowego. Z czasem Belgia złapała rytm i Odysseas Vlachodimos miał coraz więcej problemów. W 14. minucie grecki bramkarz intuicyjnie zablokował strzał z bliskiej odległości Romelu Lukaku. W 20. minucie po błędzie Athanasiosa Andrutsosa klasyczną akcję rozegrali Thrgan Hazard i Yannick Carrasco, po czym ten pierwszy otworzył wynik. W 36. minucie Hazard mógł powiększyć swoją bramkową zdobycz, ale kończąc akcję z lewej strony pola karnego trafił w słupek.

Początek drugiej odsłony chaotyczny z obu stron. Gospodarze niby mieli kontrolę nad meczem, ale brak koncentracji kosztował ich stratę bramki. W 66. minucie Giorgos Masouras zagrał piłkę z rzutu wolnego. W polu karnym wyszedł do niej Kyriakos Papadopoulos, który uderzył głową, ale trafił w słupek. Na miejscu był jednak Giorgos Tzavellas, który dopadł do odbitej piłki i trafił do siatki. To trafienie przy licznych zmianach i mało sprawnej grze dało podopiecznym Johna van’t Schipa ważny mentalnie remis.

| Do przerwy: 1-0