LKE: PAOK – Kopenhaga 1:2

PAOK Saloniki przegrał 1:2 z FC Kopenhaga w meczu 4. kolejki grupy F Ligi Konferencji Europy.

PAOK bardzo szybko wyszedł na prowadzenie, bo już w 8. minucie. Diego Biseswar rozpoczął akcję lewą stroną i będąc już w polu karnym zagrał piłkę w stronę Karola Swiderskiego. Ten nie zdołała oddać strzału, bo naciskał go rywal, ale zdołał podać do Andriji Živkovicia, który z bliska trafił do bramki. W 34. minucie goście wyrównali straty w tym meczu. Kevin Diks z linii szesnastego metra zagrał piłkę do wbiegającego w pole karne Petera Ankersena, który strzałem z ostrego kąta, między nogami Alexandrosa Paschalakisa trafił do siatki.

W piątej minucie drugiej odsłony goście z Kopenhagi wyszli na prowadzenie. Po dalekim wybiciu Karla-Johana Johnssona, odbita piłka trafiła do Kevina Diksa, który zagrał ją pole karne do Pepa Biela, a ten strzałem w środek bramki uszczęśliwił kibiców z Danii. Wynik utrzymał się do ostatniego gwizdka, a to oznacza, że PAOK po tej serii spotkań spadł na trzecie miejsce w grupie.

PAOK Saloniki – FC Kopenhaga 1:2 (1:1)
Andrija Živković 8′ – Peter Ankersen 34′, Pep Biel 50′

Kartki: Karol Świderski 53′, Jasmin Kurtić 74′, Andrija Živković 89′ – Jens Stage 77′, Victor Kristiansen 89′, Karl-Johan Johnsson 90’+1, Ísak Bergmann Jóhannesson 90’+2, Dawit Choczolawa 90’+4
Giannis Michailidis 90’+4 (czerwona kartka)

PAOK Saloniki (Răzvan Lucescu)
Alexandros Paschalakis, Vieirinha, Giannis Michailidis, Enea Mihaj, José Crespo (Lucas Taylor 62′), Jasmin Kurtić, Stefan Schwab (Giorgos Koutsias 86′), Diego Biseswar (Thomas Murg 86′), Omar El Kaddouri, Andrija Živković, Karol Świderski (Chuba Akpom 71′)

FC Kopenhaga (Jess Thorup)
Karl-Johan Johnsson, Dawit Choczolawa, Peter Ankersen (Ruben Gabrielsen 74′), Kevin Diks, Nicolai Boilesen, Victor Kristiansen, Lukas Lerager, Pep Biel (Andri Fannar Baldursson 86′), Jens Stage, William Bøving (Ísak Bergmann Jóhannesson 62′), Jonas Wind (Rasmus Højlund 86′) karol

PEŁNE SPRAWOZDANIE Z MECZU PAOK – KOPENHAGA

marketagent
P