Liga Europy: Olympiakos odpadł z rywalizacji!

Olympiakos Pireus przegrał 0:3 z Atalanta BC w meczu rewanżowym 1/16 finału Ligi Europy i odpadł z dalszej rywalizacji. W pierwszym meczu włoska drużyna wygrała 2:1.

W pierwszej połowie mistrz Grecji mimo zadania jakie miał do wykonania, czyli narzucenie swojego stylu gry nie potrafił tego zrobić. Mecz był wyrównany, ale to sprzyjało akurat gościom z Bergamo, którzy mieli przewagę po pierwszym spotkaniu. W 40. minucie źle zachował się Kenny Lala, który miał przeszkodzić wbiegającemu w pole karne Joakimowi Mæhle, a jedynie pomógł Duńczykowi pokonać Tomáša Vaclíka. Ten stracony gol jeszcze mocniej skomplikował grę pireuskiemu klubowi.

W drugiej odsłonie gospodarze musieli zagrać odważniej i tak też było. Niestety im było bliżej końca tym gra Olympiakosu była mniej zaskakująca i szanse na bramkę malały. Kluczowy okazał się okresy gry miedzy 67, a 69. minutą, kiedy to Rusłan Malinowski dwukrotnie uderzył nie do obrony dla Vaclíka i wszelkie nadzieje nie tylko na awans, ale i dobry wynik podopiecznych Pedro Martinsa prysły jak mydlana bańka.

PEŁNE SPRAWOZDANIE Z MECZU OLYMPIAKOS PIREUS – ATALANTA BC

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4018 dni!