Grecy pokonali Rumunię w Bukareszcie!

Reprezentacja Grecji w dniu Święta Niepodległości wygrała w meczu towarzyskim z reprezentacją Rumuni w Bukareszcie. Podopieczni debiutującego w roli selekcjonera Gustava Poyeta pokonali gospodarzy 1:0.

W pierwszej odsłonie Grecy byli aktywniejsi i częściej starali się zmusić bramkarza do wysiłku. W 22. minucie Giorgos Giakoumakis z bliska trafił do bramki. Napastnikowi Celtic FC nie było jednak dane cieszyć się zbyt długo z tego trafienia, bowiem w momencie podania od Dimitrisa Limniosa był on na minimalnym spalonym i bramka ostatecznie nie została uznana. Podopieczni Gustavo Poyeta nie zrazili się i w 39. minucie udało im się strzelić prawidłowo bramkę. Dośrodkowanie z prawej strony pola karnego Lazarosa Roty głową wykończył Andreas Bouchalakis, a Florin Niță zmuszony był wyciągać futbolówkę z siatki.

Drugie 45 minut było bardziej zrównoważone. Grecy starali się kontrolować grę rywala, ale gospodarze byli konkretniejsi w swoich atakach. W 70. minucie bliski wyrównania był Adrian Rus, który wykończył głową centrę z rzutu wolnego, ale piłka uderzyła w słupek. Mimo wysiłku z obu stron więcej bramek już kibice nie zobaczyli.

SPRAWOZDANIE Z MECZU TOWARZYSKIEGO RUMUNIA – GRECJA

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4018 dni!