Panathinaikos Ateny zdobywcą Pucharu Grecji 2022!

Panathinaikos Ateny pokonując w finale PAOK Saloniki 1:0 zdobył Puchar Grecji.

Miało być pięknie, prawdziwe święto futbolu, ale znów sport przegrał z pseudokibicami, choć arbiter spotkania Antonio Lahoz ostatecznie zdołał opanować sytuację. Spotkanie rozpoczęło się z półgodzinnym opóźnieniem. „Sympatycy” obu klubów starali się uprzykrzyć życie policji i ta musiał utrzymać porządek przy pomocy pocisków hukowych i gazu łzawiącego. Rozpylony gaz zmusił sędziego do odesłania obu drużyn do szatni. Nie obyło się też małego pożaru trybun w strefie PAOK-u.

Po rozpoczęciu meczu inicjatywa należała do ekipy z Aten i choć chaos był dominujący na murawie to w 32. minucie, po tym jak w polu karnym Vieirinha kopnął w głowę chcącego uderzyć piłkę „szczupakiem” Mijata Gaćinovicia sędzia po analizie VAR przyznał PAO rzut karny. „Jedenastkę” wykorzystał Aitor Cantalapiedra. Hiszpan popełnił przy tym błąd, bo ruszył w stronę sektora kibiców PAOK-u, co zakończyło się incydentem. Ktoś rzucił z trybun jakiś przedmiot, który trafił Aitora w rękę. Po tym wydarzeniu sędzia przerwał mecz na ponad dwadzieścia minut, a po powrocie obu drużyn poinformował, że w przypadku kolejnego takiego wydarzenia mecz zostanie trwale przerwany. To najwyraźniej przemówiło do wszystkich, bo obyło się bez kolejnych incydentów. W końcówce tej części gry bliski zdobycia bramki wyrównującej był Chuba Akpom, ale jego strzał głową w 44. minucie na linii bramkowej zablokował Alberto Brignoli.

W drugiej odsłonie gra była bardziej otwarta, ale też niedokładna, co utrudniało skonstruowanie dobrej akcji, która mogła być wykończona strzałem. W 58. minucie Diego Biseswar miał okazję zmienić wynik, po tym jak na środku przejął piłkę i ruszył na bramkę. Jednak jego techniczny strzał przeszedł tuż obok bramki. W 79. minucie bliski wyrównania był Stefan Schwab, który wykończył centrę z kornera, ale piłkę niemal z linii bramkowej wybił Giannis Kotsiras.

Panathinaikos sięga po główne trofeum po raz dziewiętnasty w swojej historii, a poprzednio wznosił go w geście triumfu w 2014 roku, kiedy to również pokonał w finale PAOK (4:1). Salonicki klub przegrał po raz czternasty w finale tych rozgrywek.

PEŁNE SPRAWOZDANIE Z MECZU PANATHINAIKOS ATENY – PAOK SALONIKI

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3954 dni!