Polacy po weekendzie (315)

Pięciu polskich piłkarzy zagrało w weekend w greckich rozgrywkach.

Defensywny pomocnik AEK-u Ateny Damian Szymański rozegrał jeden z najsłabszych meczów w tym sezonie. Jego drużyna gościła na stadionie Ionikosu Nikaias i długo męczyła się by osiągnąć zwycięstwo 2:1. Polak był najsłabszym ogniwem drużyny w tej konfrontacji i zszedł z murawy w 63. minucie. Tym razem jego gra była zupełnie niewidoczna. Przegrywał wiele pojedynków i nie był w stanie skutecznie pomóc kolegom.

Obrońca Panathinaikosu Ateny Tymoteusz Puchacz wszedł 57. minucie spotkania z PAOK-iem Saloniki, gdy jego drużyna przegrywała już 0:3. Polak miał dwa celne dośrodkowania i był ofensywnie nastawiony do walki, ale przy takim wyniku, jego koledzy mentalnie nie potrafili się już odrodzić.

Dobry i kolejny cały mecz zagrał stoper Iraklis FC Sebastian Chruściel. Drużyna Polaka wygrała prestiżowy mecz z rezerwami PAOK-u Saloniki 1:0. 25-latek był pewnym punktem defensywy, a w 52. minucie swoją interwencją uratował drużynę od zagrożenia, a być może nawet straty bramki.

Całe spotkanie rozegrał też obrońca Proodeftiki Neolaia Danian Pawłas. Drużyna 22-latka zremisowała wyjazdową konfrontację z wyżej notowanym PS Kalamata 1:1.

Dziewięćdziesiąt minut do swojego konta może doliczyć też pomocnik drużyny młodzieżowej PAOK-u Saloniki Maksymilian Sznaucner. Zespół Polaka niestety przegrał 0:1 klasyk z Panathinaikosem Ateny i tym samym przewaga w tabeli nad drugim Olympiakosem skurczyła się do trzech punktów.

 

Damian Szymański
Pomocnik
IONIKOS NIKAIAS (wyjazd)
2-1
Minuty
do 63
Strzały
2
Ofensywne pod.
1
Błędy
3
Faule
2
Żółta kartka
1
Tymoteusz Puchacz
Obrońca
PAOK SALONIKI (dom)
0-3
Minuty
od 57
Ofensywne pod.
3
Błędy
2
Sebastian Chruściel
Obrońca
PAOK SALONIKI (dom)
1-0
Minuty
90
Danian Pawłas
Pomocnik
PS KALAMATA (wyjazd)
1-1
Minuty
90
Maksymilian Sznaucner
Pomocnik
PANATHINAIKOS ATENY U-19 (wyjazd)
0-1
Minuty
90
P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3956 dni!