Nadzieja dla PAO, PAOK-u i AEK-u!

Panathinaikos, PAOK i AEK mają spore problemy z uzyskaniem pozwolenia na grę w europejskich pucharach, ale UEFA dała tym klubom nadzieje.

Wszystkie te drużyny z powodu braku płynności finansowej i długów wobec piłkarzy zmuszone były w ostatnich tygodniach walczyć o to, by Europejska Federacja Piłki Nożnej nie wykluczyła ich z międzynarodowych rozgrywek. Teraz ta walka wydaje się być już nieco łatwiejsza, gdyż Komisja Dyscyplinarna UEFA wprowadza nowe regulacje względem licencji dla klubów na grę w europejskich pucharach. Nowe przepisy mają być bardziej elastyczne, bowiem jest wiele zespołów spoza Grecji, które również mają takie problemy, co zostało w „centrali” zauważone.

Wykluczeniem z rozgrywek miałaby być ukarane drużyny z najpoważniejszymi wykroczeniami, a niewywiązywanie się z finansowych zobowiązań ma być karane np. zakazem transferów, co w praktyce ma uchronić kluby od gospodarczej zapaści.

Teraz cała trójka musi czekać na to, czy nowe zasady już teraz wejdą w życie, czy dopiero od nowego sezonu, ale mimo tej niepewności pojawiła się nadzieja..

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4011 dni!