Play-off: Panathinaikos – PAOK 2:0

W drugim niedzielnym meczu 4. kolejki play-off Panathinaikos Ateny pokonał PAOK Saloniki 2:0.

W pierwszej połowie walki nie brakowało, ale brakowało szczęścia, bo było kilka ciekawych sytuacji. W 19. minucie piłkę wstrzeloną z kornera i przedłużoną głową przez Jeana-Alaina Boumsonga wybił z linii bramkowej Giorgos Fotakis. W 22. minucie Kostas Stafylidis przymierzył z dystansu, piłka poszła po ziemi, zmuszając Orestisa Karnezisa to dużego wysiłku. W 45. minucie goście mieli ostatnią okazję w tej części meczu, ale potężny strzał Giorgosa Georgiadisa wypiąstkował golkiper PAO.

W drugiej odsłonie Panathinaikos wyraźnie przycisnął, ale trudno było mu przebić szyki obronne gości. W 57. minucie ładny strzał oddał zza pola karnego Toche, ale doświadczony Kostas Chalkias wypiąstkował piłkę. W 62. minucie te zdecydowane ataki przyniosły gospodarzom gola. Fantastycznie zagrał z lewej strony boiska Quincy Owusu-Abeyie, a wbiegający w pole karne Toche wystawił stopę i skierował piłkę do sitaki tuż przy słupku. Odpowiedź mogła przyjść błyskawicznie, bo chwilę później Stefanos Athanasiadis również wystawił stopę, ale piłka wyszła centymetry obok słupka. W 72. minucie Fotakis zahaczony został w polu karnym przez Cédrica Kanté, jednak sędzia nie zdecydował się podyktować „11”. W końcówce PAOK prawie nie schodził z połowy PAO, ale to gospodarze wykorzystali otwartą grę rywala i w 86. minucie przypieczętowali trzy punkty. Z kontrą wyszedł Zeca, który zagrał w pole karne do Cleytona, a ten umiejętnie przyjął futbolówkę i uderzył obok bramkarza.


[match id=749] 1:0 Toche 62′
2:0 Cleyton 86′

ż.k. Josu Sarriegi, Simao – Vladimir Ivić

Panathinaikos
Orestis Karnezis, Josu Sarriegi, Jean-Alain Boumsong, Cédric Kanté, Toche (84′ Vitolo), Lazaros Christodopoulos, Zeca, Simao, Loukas Vyntra, Giorgos Karagounis (68′ Kostas Katsouranis), Quincy Owusu-Abeyie (75′ Cleyton)

PAOK
Kostas Chalkias, Kostas Stafylidis, Pablo Garcia, Giorgos Georgiadis (69′ Frederic Nimani), Bruno Cirillo, Dimitris Salpingidis, Stelios Malezas, Giorgos Fotakis, Costin Lazar (68′ Vladimir Ivić), Stefanos Athanasiadis, Etto (46′ Alexis Apostolopoulos)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4076 dni!