Dellas kończy karierę!

Obrońca AEK-u Ateny Traianos Dellas postanowił zawiesić buty na kołku.

36-letni Dellas ostatnim sezonie nie był już tak skuteczny, a przy tym nie omijały go kontuzje, dlatego też wraz z ostatnim meczem AEK-u zdecydował się rozstać z czynnym uprawianiem piłki nożnej.

Dellas to jeden z najlepszych greckich obrońców w historii. Największym jego osiągnięciem było oczywiście zdobycie z reprezentacją Grecji mistrzostwa Europy w 2004 roku.

Seniorską karierę Dellas rozpoczynał w 1993 roku w barwach Arisa Saloniki, ale na początku swojej drogi nie miał łatwo przebić się do składu i klub zdecydował się 1995 roku wypożyczyć go na kilka miesięcy do Panserraikosu Serres, gdzie pokazał, że potrafi walczyć i szybko wrócił do Salonik. W Arisie nie zagrzał długo miejsca, bo w 1997 roku podpisał kontrakt z angielskim Sheffield United. Po dwóch latach przyjechał do Grecji, by walczyć w barwach AEK-u Ateny. Jednak i ta przygoda nie trwała długo, bo w 2001 roku postanowił spróbować sił w lidze włoskiej w Perugii. Jego grę zauważyli włodarze AS Roma i w latach 2002-2005 był jej podstawowym obrońcą. W 2005 roku po raz drugi przywdział koszulkę AEK-u, w którym walczył do 2008 roku, kiedy to wyjechał na Cypr, by spróbować sił w ekipie Anorthosisu Famagusta. W 2008 roku po raz trzeci droga jego kariery przywiodła go do Aten, gdzie walczył w ostatnich dwóch sezonach.,

W rozgrywkach klubowych Dellas rozegrał ponad 300 spotkań. W reprezentacji zagrał 53 razy..

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4018 dni!