O awansie zadecyduje przełożone spotkanie!

Ostatnia kolejka sezonu zasadniczego greckiej Football League 2, grupy północnej nie przyniosła rozstrzygnięcia względem awansu.

Złożyły się na to trzy fakty. Po pierwsze liderujący do tej pory Ethnikos Gazorou przegrał na własnym stadionie z AEP Iraklis 1908 1:3, po drugie największy jego rywal Niki Volou rozgromiła Megas Alexandros Iraklia Serres 7:0 (ten wynik zrównał ją punktowo z Ethnikosem), a po trzecie i jak się okazuje chyba najważniejsze Ethnikos ma do rozegrania zaległy mecz z Tyrnavos 2005 (spotkanie nie rozegrane w terminie z powodu napaści na piłkarzy Tyrnavos 2005). Właśnie ten zaległy mecz zdecyduje kto zapewni sobie bezpośredni awans do greckiej drugiej ligi.

Bliski pogodzenia tych dwóch drużyn był w niedziele Oikonomos Tsaritsani, który prowadził do ostatnich minut w wyjazdowym meczu z Apollon Kalamarias 1:0 (co dawało mu pozycję lidera), ale kilka sekund przed końcem stracił bramkę i jedyne czego może być pewny to gry w barażach..

Do czwartej ligi zdegradowane zostały Aetos Skydras i Odysseas Anagennisi. W barażach o utrzymanie powalczy Megas Alexandros Iraklia Serres.

Wyniki 22. kolejki

Ethnikos Gazorou (Serres) – AEP Iraklis 1908 1:3
Tyrnavos 2005 (Larisa) – Aetos Skydras 2:1
Niki Volou – Megas Alexandros Iraklia Serres 7:0
Odysseas Anagennisi (Serres) – Tilikratis Leukada 2:0
Apollon Kalamarias – Oikonomos Tsaritsani (Larisa) 1:1
AMS Vataniakos (Katerini) – AE Doxa Kranoulas 1:0

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3964 dni!