EURO 2012: Grecy pokonali Armenię!

Reprezentacja Grecji w ostatnim meczu sparingowym przed EURO 2012 wygrała z Armenią 1:0.

W 6. minucie Kyriakos Papadopoulos mocną „główką” wykończył centrę z prawej strony, jednak futbolówka przeszłą tuż obok słupka. Niespełna dwie minuty później rywale dość sprawnie poradzili sobie z grecką obroną, jednak w kluczowym momencie Papadopoulos przyblokował strzał Jura Mowsisjana. W 9. minucie z rzutu wolnego piłkę wstrzelił w pole karne Giorgos Karagounis, trafiła ona na głowę Dimitrisa Salpingidisa, ale wychodzący golkiper przeszkodził mu nieco i piłka wyszła tuż nad poprzeczką. W 23. minucie doskonałe dośrodkowanie z rzutu wolnego Karagounisa, wykończył uderzeniem głową, nie do obrony Kyriakos Papadopoulos. W 30. minucie obrona Armenii nieco zagubiła się. Z piłką poszedł Kostas Fortounis, który przerzucił piłkę w pole karne do Giannisa Maniatisa, a ten z linii kończącej boisko wstrzelił piłkę do Theofanisa Gekasa, jednak jego strzał został skutecznie zablokowany. W 37. minucie Karagounis uderzył z dużego dystansu, piłkę trącił jednak Roman Berezowski i ta wyszła obok słupka. W 43. minucie głową uderzył Fortounis, jednak nie zaskoczył golkipera, który pewnie złapał futbolówkę.

W 48. minucie grecka obrona pozwoliła sobie na błąd, co wykorzystać mógł Marcos Pizzelli, ale jego groźny strzał po ziemi sparował Michalis Sifakis. W 61. minucie Armenia znów poradziła sobie z defensywą, ale Henrich Miczitarjan strzelił bardzo niecelnie. W 69. minucie Pizzelli przyjął piłkę po nieporadnej próbie jej wybicia przez Greków, ale jego uderzenie było minimalnie niecelne. W 70. minucie Georgios Samaras wpadł w „16”, gdzie został potraktowany bodiczkiem przez Sargisa Hovsepjana, a sędzia wskazał na 11 metr. Niestety do piłki podszedł sam poszkodowany i uderzył wprost w ręce golkipera. W 76. minucie będący na granicy spalonego Salpingidis uderzył z pierwszej piłki, jednak Berezowskiego nie zaskoczył. W 86. minucie Artak Jedigarjan ściął z nóg Ioannisa Fetfatzidisa i sędzia znów podyktował rzut karny, ale i tym razem gola nie było, bo Berezowski wybronił strzał Kostasa Katsouranisa.


GRECJA – Armenia 1:0 (1:0)
1:0 Kyriakos Papadopoulos 23′

ż.k. Avraam Papadopoulos – Artak Jedigarjan, Henrich Miczitarjan, Sargis Hovsepjan

Grecja (Fernando Santos)
Michalis Sifakis, Jose Holebas (60′ Giorgos Tzavelas), Avraam Papadopoulos, Kyriakos Papadopoulos, Sokratis Papastathopoulos (61′ Grigoris Makos), Kostas Katsouranis, Giorgos Karagounis (46′ Giorgos Fotakis), Giannis Maniatis, Kostas Fortounis (46′ Georgios Samaras), Dimitris Salpingidis (85′ Kostas Mitroglou), Theofanis Gekas (61′ Ioannis Fetfatzidis)

Armania (Wardan Minasjan)
Roman Berezowski, Sargis Hovsepjan, Robert Arzumanjan (78′ Hrajr Mkojan), Waleri Aleksanjan, Lewon Hajrapetjan, Karlen Mkrtczjan, Henrich Miczitarjan, Geworg Ghazarjan (89′ Artur Sarkisow), David Manojan (59′ Zawen Badojan), Marcos Pizzelli (73′ Artak Jedigarjan), Jura Mowsisjan

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3957 dni!