Liberopoulos kończy karierę!

Nikos Liberopoulos zdecydował ostatecznie zakończyć swoją długą piłkarską karierę.

O tym, że w tym roku chce zawiesić buty na kołku Liberopoulos mówił już dużo wcześniej, ale powołanie do kadry na EURO 2012 odwlekło ostateczną decyzję. Teraz 37-latek oświadczył, że tylko propozycja z zagranicy może zmienić jego postanowienie. – „To jest pożegnanie. Moja decyzja jest ostateczna. Dla mnie futbol to rozdział zamknięty. Jedyną rzeczą, która zmusiłaby mnie do zmiany decyzji jest nierealna propozycja z zagranicy. Teraz spędzę wakacje z rodziną..

Liberopoulos rozegrał w swojej niespełna 20-letniej karierze ponad 700 meczów i zdobył ponad 260 goli. W greckiej lidze zagrał w 511 meczach (w barwach Kalalmaty, Panathinaikosu i AEK-u) i zdobył w nich 210 bramek. Jedynym zagranicznym klubem Liberopoulosa był niemiecki Eintracht Frankfurt, w którym rozegrał 50 spotkań i zdobył 10 bramek. W koszulce reprezentacji Grecji pojawił się 76 razy i strzelił dla niej 13 goli. Do tego dochodzą liczne mecze w krajowym pucharze i europejskich pucharach..

1 opinia na “Liberopoulos kończy karierę!

Karierę kończy jeden z tych, którzy „tworzyli” historię greckiej piłki. Przepiękny dorobek mimo, że brakuje mu triumfu w EURO 2004.

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4018 dni!