Mistrz Grecji remisuje z Newcastle United!

Olympiakos Pireus zremisował w meczu towarzyskim z angielskim Newcastle United 1:1.

Dla podopiecznych Leonardo Jardima był to najtrudniejszy jak dotąd sprawdzian. Od 25. minuty i bramce Ryana Taylora Olympiakos przegrywał 0:1. W 74. minucie czerwoną kartkę ujrzał Francois Modesto i wydawało się, że mistrz Grecji nie zdoła w tym meczu już nic zrobić, ale pięć minut po wykluczeniu Francuza, Kostas Mitroglou wykorzystał doskonałe podanie Djamela Abdouna i było 1:1.

Podobnie jak w meczu z SC Braga sędzia nakazał rozegrać konkurs rzutów karnych, który zakończył się takim samym wynikiem jak czwartkowa potyczka ..4:4.

Olympiakos
I połowa: Roy Carroll, Dimitris Siovas, Anastasios Papazoglou, Claude Dielna, Vasilis Torosidis, Ljubomir Fejsa, Chumbinho, Diogo, Giannis Fetfatzidis, Charis Lykogiannis, Rafik Djebbour
II połowa: Roy Carroll, Dimitris Siovas, Kostas Manolas, Jose Holebas, Vasilis Torosidis (68′ Marko Pantelić), Francois Modesto, Giannis Maniatis, Andreas Tatos, Panagiotis Vlachodimos, Djamel Abdoun, Kostas Mitroglou (85′ Vasilis Karagounis)