eLE: Bnei Yehuda – PAOK 0:2

PAOK Saloniki w pierwszym meczu III rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej pokonał na wyjeździe izraelski Bnei Yehuda Tel Awiw 2:0.

W pierwszej połowie wiele się nie działo, obu drużynom trudno było przedrzeć się w pole karne i groźnie uderzyć na bramkę. Najbliżej bramkowej zdobyczy był Kfir Edri, który w 10. minucie próbował wybić piłkę po zagraniu Bertranda Roberta, ale prawie wepchnął ją do własnej bramki, na szczęśliwie dla niego futbolówka wyszła obok słupka.

W drugiej części gra była efektywniejsza. W 57. minucie Pedro Galván wymanewrował w polu karnym Bongani Khumalo i z lekkiego kąta uderzył na bramkę, ale Panagiotis Glykos zdołał wybić futbolówkę. W 62. minucie PAOK otworzył wynik, a gola uzyskał, po samodzielnej akcji i mocnym strzale Giorgos Georgiadis. W 72. minucie „Tyran Północy” wyszedł z niezwykle składnym atakiem i zdobył gola. Piłkę na lewą stronę zagrał Dimitris Pelkas, wzdłuż pola karnego zgrał ją Robert, a do siatki skierował ją z kilku metrów Stefanos Athanasiadis.


[match id=838] 0:1 Giorgos Georgiadis 62′
0:2 Stefanos Athanasiadis 72′

ż.k. Itzik Azuz, Nir-Nissim Nahum – Etto, Stefanos Athanasiadis

Bnei Yehuda
Dele Eyenugba, Din Mori, Cohen Gal, Dino Ndlovu, Kęstutis Ivaškevičius, Itzik Azuz, Nir-Nissim Nahum (66′ Amir Agajev), Nenad Marinković, Pedro Galván (81′ ShlomiLevi), Kfir Edri, Shalev Menashe (46′ Hassan Abu Zaid)

PAOK
Panagiotis Glykos, Giorgos Katsikas, Pablo García, Giorgos Georgiadis (82′ DImitris Salpingidis), Bertrand Robert, Lino, Costin Lazăr (75′ Ergys Kace), Bongani Khumalo, Stefanos Athanasiadis, Etto, Apostolos Giannou (71′ Dimitris Pelkas)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4079 dni!