eLMK: PAOK zaczyna walkę w pucharach!

Kobieca drużyna PAOK-u Saloniki w sobotę rozpocznie walkę o fazę pucharową Ligi Mistrzów.

Piłkarki mistrza Grecji rozegrają w Rep.Macedonii miniturniej, którego stawką jest awans do grupy 32 drużyny, które walczyć będą w fazie pucharowej kobiecej Ligi Mistrzów. Awans na pewno uzyska zwycięzca, a przy dobrym bilansie szansę ma również druga drużyna, ale dużo zależy też od sytuacji w pozostałych grupach.

Rywalami PAOK-u będą gospodynie miniturnieju piłkarki ZFK Nase Taksi-SNT 2010, a także węgierski MTK Hungária i łotewskie Skonto FK.

Drużyna mistrza Grecji jest pewną niewiadomą, bowiem w ostatnich tygodniach nastąpiła nieoczekiwana zmiana trenera. Po dwóch latach z prowadzenia drużyny zrezygnował Vasilis Paraskevopoulos, a jego miejsce zajął turecki szkoleniowiec Mert İşbilir. Turek dopiero uzyskał licencję UEFA i nie bardzo wiadomo na co go stać. Motywacja piłkarek będzie kluczowa dla ich gry, bo umiejętności mają wystarczające na wygranie grupy kwalifikacyjnej.

Największym rywalem najlepszej greckiej drużyny, zwłaszcza w płaszczyźnie psychologicznej są gospodynie piłkarki ZFK Nase, z którymi PAOK w zeszłym roku przegrał 0:1. Była to faza podobnie jak teraz eliminacyjna, a turniej rozgrywany był również w Rep.Macedonii. Najbardziej doświadczonym rywalem i przede wszystkim nieobliczalnym jest mistrz Węgier MTK Hungária. Łotewskie Skonto debiutuje i raczej nie będzie trudnym rywalem do ogrania.

Kadra PAOK-u (Mert İşbilir)
Eleni Charalampidou, Anthi Papakonstantinou, Styliani Koutsikou, Eirini Vlasiadou, Eleni Mouratidou, Ekaterina Spiro, Panagiota Tselekoglou, Triantafyllia Kyriazi, Natalia Chatzigiannidou, Despoina Giannou, Glykeria Gkatzogianni, Eva Lagogianni, Martha Mouratidou, Valeria Filippidou, Charoula Dimitriou, Maria Adamaki, Anthoula Arvanitaki, Kyriaki Tsitsia, Eleni Markou, Thomai Vardali, Fotini Asimoni, Dimitra Panteliadou, Elena Dimitrijević

Terminarz PAOK-u
11.08.2012: PAOK – ZFK Nase (17:00)
13.08.2012: PAOK – Skonto (17:00)
16.08.2012: MTK – PAOK (17:00)

Charakterystyka rywali

ZFK Nase Taksi-SNT 2010 (mistrz Rep.Macedonii)
– mecze w europejskich pucharach: 3 (2-0-1)
– pojedynki z greckiemi drużynami: 1 (PAOK Saloniki 1:0)

MTK Hungária (mistrz Węgier)
– mecze w europejskich pucharach: 8 (1-4-3)
– mecze z greckimi drużynami: 1 (AE Aegina 2:2)

Skonto FK (mistrz Łotwy)
– mecze w europejskich pucharach: debiut

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 4016 dni!