AEK – Asteras 0:1

AEK Ateny na inaugurację sezonu 2012/2013 przegrał na własnym stadionie z Asterasem Tripolis 0:1.

Na Stadionie Olimpijskim pojawiła się spora grupa sympatyków Enosis, która od pierwszego gwizdka świetną atmosferą i dopingiem wspierała swoich piłkarzy. Ci odwdzięczali się bardzo aktywną grą. W 4. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę Mártona Fülöpa uderzył Taxiarchis Fountas, ale minimalnie chybił. Wyżej stawianie przed tym meczem goście nie mogli złapać rytmu gry. Pierwszą sytuację wypracowali sobie w 23. minucie spotkania. Lewą stroną pola karnego poszedł Rayo, który uderzył piłkę wzdłuż bramki, podkręcona futbolówka wyszła tuż obok słupka. W 30. minucie kontra Asterasu bliska była skutecznego wykończenia, ale doskonałego podania w tempo Leandro Alvareza nie wykorzystał Tasos Bakasetas, który uderzył metr obok słupka. W 41. minucie Fountas zdecydował się na strzał z 25 metrów, ale potężne uderzenie wybronił węgierski golkiper gości.

W 51. minucie indywidualnie na bramkę Asterasu poszedł Panagiotis Lagos, który na pełnej szybkości wpadł w pole karne i uderzył z ostrego kąta, piłkę wybronił, ale z wielkim trudem Fülöp. W 55. minucie z dużej odległości niesygnalizowanie uderzył Rayo, jednak Konstantopoulos nie miał żadnych problemów z przyblokowaniem strzału. W 61. minucie sprawnie przeprowadzoną akcję AEK-u w kluczowym momencie przerwał Christos Pipinis, który trącił piłkę uderzoną przez Dimitris Gontisa i ta wyszła tuż obok bramki. W 64. minucie Arkadyjczycy objęli prowadzenie. Przy prawym narożniku efektywnym zwodem popisał się Khalifa Sankare, który następnie zagrał piłkę przed bramke, gdzie do siatki skierował ją Leandro Alvarez. W 74. minucie centrę Rogera Guerreiro, wykończył na drugim słupku Lagos, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć. W 85. minucie z kontrą wyszedł Ximo Navarro, ale nie potrafił on wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarzem AEK-u, który wyczekał Hiszpana i spokojnie zablokował piłkę.


[match id=845] 0:1 Leandro Alvarez 64′

ż.k. Giannis Kontoes, Furtado – Hegon, Michalis Fragoulakis

AEK
Dimitris Konstantopoulos, Giannis Kondoes, Yago Fernández, Michalis Pavlis (68′ Furtado), Panagiotis Lagos, Taxiarchis Fountas (68′ Roger Guerreiro), Mavroudis Bougaidis, Christos Arkoudas, Dimitris Grontis (81′ Andreas Stamatis), Nikos Kourellas, Giorgos Koutroubis

Asteras
Márton Fülöp, Christos Pipinis, Fernando Usero, Rayo, Savvas Tsabouris, Leandro Alvarez, Anastasios Bakasetas (59′ Michalis Fragoulakis), Khalifa Sankaré, Sebastián Bartolini, Ximo Navarro (90’+2′ Giannis Diniotakis), Dimitris Kourbelis (46′ Hegon)

Dodaj komentarz

P
Strona istnieje od 01.04.2012, czyli ma już 3955 dni!